Kültür Sanat

Kültür Sanat Haberleri

Haluk Levent'ten eksi 10 derecedeki konserinde yürekleri ısıtan davranış

Kocaeli'nin önemli turizm merkezlerinden Kartepe, bu yıl ikincisi düzenlenen Karfest'e ev sahipliği yaptı. Festivalde Haluk Levent ve Eypio gibi ünlü isimler sahne aldı. Yoğun kar yağışı altında, eksi 10 derecede gerçekleşen konserde Haluk Levent, sahneye çağırdığı seyyar satıcının tüm ürünlerini alarak seyircilere dağıttı.

Tarihçi İlber Ortaylı Leyla Hanım'ın galasına geliyor

Doğrudan halkın oylarıyla seçilen ilk kadın belediye başkanı Leyla Atakan'ın hayatını konu alan Leyla Hanım belgesel filmi galasına tarihçi İlber Ortaylı geliyor.

KARFEST heyecanı bugün başladı

Kocaeli'de bu yıl ikincisi düzenlenen KARFEST etkinliğine vatandaşlar gitmeye başladı. Kıyasıya yarışmaların yaşanacağı KARFEST'te ünlü isimlerde sahne alacak.

Ünlü musiki Amir Ateş'e unutulmaz vefa gecesi

Ünlü musiki hazinesi Amir Ateş için Kocaeli'de yıllarca unutulmayacak vefa gecesi düzenledi. Birbirinden güzel eserlerin seslendirildiği gecede performanslar ayakta alkışlandı.

Başiskeleli minikler tiyatro keyfini doyasıya yaşadı

Başiskele Belediyesi, yarıyıl tatilinin minik tiyatroseverlere unutamayacakları keyfi anlar yaşattı.

Yarıyıl tatilinde öğrenciler yeteneklerini geliştirdi

Gölcük'te yarıyıl tatilinde sanatla yeteneklerini geliştiren öğrenciler düzenlenen etkinliklerde doyasıya eğlendi.

Çayırova'da şubat ayı dolu dolu geçecek

Çayırova Belediyesi'nin şubat ayı etkinlik takvimi açıklandı. Etkinlik takviminde 10 çocuk tiyatrosu, 2 yetişkin tiyatrosu, 2 seminer, çocuk sineması, 3 söyleşi ve Miraç Kandili programı yer alıyor.

Ünlü aktörden samimi açıklamalar

Kocaeli'de gençlerle bir araya gelen ünlü aktör Cem Uçan, İzlediğiniz tarihi dizilerin hemen hemen hepsinde ben oynadım. Tarihi, dizilerden ve filmlerden öğrenemezsiniz. Biz size sadece araştırma ve okuma hevesi aşılamaya çalışıyoruz dedi.

Bu dükkanın her rafı nostalji kokuyor

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde bulunan nostalji dükkanı, insanları adeta geçmişe götürüyor. Mezatlardan aldığı eski ve antika değeri taşıyan ürünleri dükkanında satan 28 yaşındaki Melek Beyza Uygur, Bütün ürünlere aşkla bakıyoruz dedi.

Leyla Hanım filminin galasına sayılı günler kaldı

İzmit Belediyesi, 11 Şubat'ta seyirciyle buluşması planlanan Leyla Hanım belgesel filminin galasına hazırlıyor.

Haluk Levent ve Eypio, KAR-FEST'te sevenlerini coşturacak

Fest, Haluk Levent ve Eypio'yu soğuk havada sevenleriyle buluşturacak. Eğlencenin bir an olsun hız kesmeyeceği festival, heyecanlı yarışmalara da sahne olacak.

Çocuklar atölyelerde hem eğleniyor hem öğreniyor

Başiskele Belediyesi tarafından düzenlenen atölye etkinliklerine katılan çocuklar, hem eğleniyor hem de yeni bilgiler öğreniyor.

Arkadaşlığın önemini kuklalarla öğrendiler

Kartepe'de çocuklara yönelik Kukla, yetişkinler için ise Amele isimli tiyatro oyunu sahnelendi. İlgiyle oyunu izleyen çocuklara, arkadaşlığın önemi anlatıldı.

Sakız ağacı, 4 buçuk asırdır ayakta duruyor

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde bulunan sakız ağacı, İzmit Körfezi'nin dibinde 4 buçuk asırdır ayakta duruyor.

20 bin çocuk sanat ve eğlence atölyelerinde tatil keyfi yaşadı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin ara tatilin ilk haftasında düzenlediği sanat ve eğlence atölyeleri sona erdi. Gebze ve İzmit'te gerçekleştirilen sanat ve eğlence etkinliklerinden 20 bin çocuk yararlandı. Çocuklar tatili eğlenerek ve öğrenerek geçirmenin tadını çıkarttı.

Çocuklar karne tatilini dolu dolu geçiriyor

Çayırova Belediyesi, gerçekleştirdiği etkinliklerle yarıyıl tatiline giren öğrencilere eğlence dolu anlar yaşatıyor.

Tahir Büyükakın Kaz Bayramı'nda

Kocaeli'nin İzmit ilçesine bağlı Eseler köyünde geçmişi 200 yıl öncesine dayanan Kaz Bayramı etkinliği düzenlendi. Köy meydanında coşku içinde yapılan etkinlik, renkli anlara sahne oldu.

İzmit Eseler Mahallesinde Kaz Bayramı heyecanı başladı !

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Kent Konseyi ve mahalle sakinleri iş birliği ile bu yıl ikincisinin düzenleneceği ve geçmişi 200 yıl öncesine dayanan geleneksel Kaz Bayramı Etkinliği bugün başladı

Körfezli çocukların ara tatili dolu dolu geçiyor

Körfezli çocuklar ara tatil etkinlikleri çerçevesinde Zeynep'in Masal Çadırı oyununa konuk oldu.

Toplam 468 haber.