Yangında can pazarı! Ölü sayısı 27'e yükseldi

Şişli Gayrettepe'de tadilatta olan bir gece kulübünde yangın çıktı. Yangında ölü sayısının 27'e yükseldiği bildirildi. Vali Gül yaptığı açıklamada 'Yaralıların tedavisi devam ediyor. Yaralanan ve ölenler tadilatta çalışan kişiler' dedi. Bakan Yerlikaya'dan da yangına dair bir açıklama geldi.

Yangında can pazarı! Ölü sayısı 27'e yükseldi

Şişli'de tadilat yapılan bir gece kulübünde iddiaya göre patlamanın ardından yangın çıktı.

Olay Şişli Gayrettepe'de Yıldız Posta Caddesi Esentepe Mahallesi Gönenoğlu Sokak'ta saat 13.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, Ramazan dolayısıyla kapalı olan 16 katlı binanın en alt katında bulunan Masquerade adlı gece kulübünde tadilat yapıldığı sırada sahnenin yanında bir patlama oldu.

Patlamanın ardından gece kulübünde yangın çıktı. Yangının büyümesiyle kulüpte ve bina dumanla doldu. O sırada kulüpte ve binada bulunanlar içeride mahsur kaldı.


İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, ambulans ve sağlık ekibi sevk edildi.

16 KATLI BİNANIN 1 VE EKSİ 2'İNCİ KATINDA

Beşiktaş Gayrettepe Yıldız Posta Caddesi Gündoğdu Sokak'ta bulunan 16 katlı binanın eksi 1 ve eksi 2. katında faaliyet gösteren gece kulübünde öğle saatlerinde tadilat yapıldığı sırada yangın çıktı.

VALİ GÜL: RUHSAT 2018'DE YENİLENMİŞ


İstanbul Valisi Davut Gül, olay yerine giderek yetkililerden bilgi aldı. 

Yangınla ilgili açıklamalarda bulunan Vali Gül, "Hepimizin başı sağ olsun. Olayda toplam 30 kişi etkilendi. Maalesef hayatını kaybeden 27 kişi var.  Kimlikleri henüz belli değil. Kimlik tespit çalışmaları devam ediyor. Yangının çıkış sebebi belli değil. Binanın altında diskotek olarak kullanılan bir mekan. Tadilat yapılıyormuş. Tadilat dolayısıyla da çalışanlar hayatını kaybetti ve yaralandı. Olay yerinde polis sağlık ve itfaiye ekiplerimiz ilk andan itibaren müdahale ettiler. Yaralıların tedavileri, hastanelerimizde devam ediyor. Bu gece kulübünün 1987'de aldığı bir ruhsat var. 2018 yılında da ruhsat yenilenmiş" dedi.

ÖLÜ SAYISI ARTTI


Şişli'de 16 katlı bir binada çıkan yangında şu ana kadar 27 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi ise ağır yaralandı. Yaralıların tedavisi hastanede devam ediyor.