Ulaş Yıldız ' Doğru nokta kaliteli malzeme'

1977 yılında kurulan ve insan sağlığını ön planda tutan Özko Alüminyum deprem bölgesinde yaptığı projelerde yıkım ve hasar yaşamadığı için büyük takdir gördü

Ulaş Yıldız ' Doğru nokta kaliteli malzeme'

3 BİLEŞEN BULUNUYOR 
Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremler sonrasında  büyük yıkımlar yaşanmış ve on binlerce vatandaşımız hayatını kaybederken gözler inşaat sektöründeki firmaların yaptığı binalara ve projelere çevrildi. İlimizin marka kurumlardan olan Özko Alüminyum A.Ş'nin deprem bölgesinde yaptığı projelerinde hiçbir hasar ve yıkım yaşanmadı.
Firmanın Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Ulaş Yıldız, " Bizim sektörde 3 bileşen var. Birincisi; doğru noktada inşa edilmesi, ikincisi müteahhidin doğru uygulamalar yapması, üçüncüsü ise dış cephe.
Bizim yaptığımız katman kaba inşaat bittikten sonra ince ile oluşturan bir köprüyüz.Bu bir çok noktaya tesir ediyor.
5 ANA NOKTAMİZ VAR
" Hava, su, ses, ısı ve deprem. Deprem bölgesinde Gaziantep'te 7 kuleden oluşan 42 katlı Iconova Plaza'da tek çizik olmadı.
Projenin tek cephe yüklenicisi olarak bu bizi mutlu etti. Binanın dış cephe kaplamasının binanın taşıyıcı ve yükünü alma gibi algılanmasın.Binanın tamamen dışını kaplıyoruz.172 metre yüksekliğindeki bir binanın deprem hareketinde 1,5- 2 metre hareket ettiğini görebiliyoruz."

Ulaş Yıldız ' Doğru nokta kaliteli malzeme'

BUGÜN GERÇEĞİ TEST ETTİK
Yıldız, " Bu projeleri yapmadan test merkezlerinde test ediyoruz. Avrupa'da ödül almış İconova Plaza'ya yapılan testlerde 1,5 dakika süren 9 şiddetindeki depreme dayanıklı çıktı.Bu sağlandıktan sonra ülkemizde veriye ve bilgiye dayalı işlemler yaptıktan sonra birçok önlemi almış oluyorsun. Bu projede yerli firma ve mühendislerin tasarım ve malzemeleri kullanıldı. Test sonucuna göre bugün gerçeği test ettik. Bu da bizim için ayrı bir gurur." dedi.
ÖNCE PARA DEMEYECEKSİN 
Özko firmasının sahibi Ulaş Yıldız," Firma olarak tespit- talep edilen malzemenin kalitesine güvenmiyorsanız kabul etmez ve projede yer almak istemeye bilirsiniz. Önce para demeyeceksiniz. Deprem bölgesinde can kaybı olmaması ve binalarımızın zarar görmemesi daha önemlidir. Malatya'da hayır amaçlı bir lisenin dış cephesini aynı kalite ve tekniği ile yaptık. Allah'a şükür orada da bir problem olmadı Sağlıklı bir şekilde kullanılıyor. Burada yine yerli sistemi kullandık. Hem ilimizde hem ülkemizde 800'e yakın projeye imza attık. Tekniğe ve veriye uygun hareket ederek kontrollü uygulamalar  yapıyoruz.Bizim için insan sağlığı her şeyden önemlidir. Depremde vefat eden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralı olanlara acil şifalar diliyorum. Yaralarımızı inşallah en kısa sürede birlikte saracağız " dedi.