Tutuş, İzmit'e adaylığını açıkladı

İzmit Belediye Başkanlığına aday adayı olmak için ilçe başkanlığı görevinden istifa eden Muharrem Tutuş, 'Bugün itibariyle yerel seçimlerde İzmit Belediyesi Başkanlığı aday adaylığı için istifa ediyorum. İnşallah 31 Mart'ta bu teşkilat İzmit Belediyesi'ni AK Parti belediyeciliği ile buluşturacak' dedi

Tutuş, İzmit'e adaylığını açıkladı

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Muharrem Tutuş, parti binasında basın toplantısı düzenleyerek 2024 yerel seçimlerinde İzmit Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı. 5 aylık İzmit İlçe Başkanlığı görevine veda eden Tutuş, yeni atama yapılana kadar Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Yusuf Sami Çınar’ın vekaleten başkanlık yapacağını söyledi.

'HER KADEMEDE GÖREV ALDIM’

Tutuş açıklamasında “Bugün karşınızda AK Parti İzmit İlçe Başkanı ve Meclis üyesi olarak bulunuyorum. Atanmış olduğum 21 Mart’tan bu yana birlikte güzel görev yapmış olduğumuzu düşündüğüm il başkanıma belediye başkanıma, milletvekillerimize, kadın kolları başkanımıza, gençlik kolları başkanımıza parantez açmam gerekiyor. 5 yıldan bu yana beraber görev yaptığım meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunarım. Tabii teşkilatımızın uç beyleri dediğimiz mahalle başkanlarımız da burada. Kapı kapı ev ev bu hizmetten geri durmayan mahalle başkanlarımız ve köy temsilcilerimize kalben teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

‘ARZU ETMEDİĞİMİZ SONUÇLAR ALDIK'

Tutuş sözlerinin devamında, “Söylediğim tarihten bu yana iki seçim geçirdik. Hepimiz gördük ki özellikle İzmit ölçeğinde ben partinin her kademesinde görev yaptım. İzmit’te siyasi olarak bütün görevleri aşağı yukarı yaptım. Bütün seçimlerini dün gibi hatırlıyorum. İzmit’te zaman zaman arzu etmediğimiz sonuçlar aldık. Ancak özellikle son seçimde İzmit az önce saydığım ekiplerin tamamının ortak gayreti ile beraber Türkiye ortalaması ile eşit yüzde 52 oy oranı ile üstelik belediyenin farklı bir partide olmasına ve bütün imkânlarını kullananmış olmasına rağmen alnımızın akı ile bu sürecin altından çıktık. Bu manada da ben bizleri bu sonucu almamıza hak eden İzmitli hemşerilerimize teşekkür etmek isterim” seklinde konuştu.

ÇINAR VEKALET EDECEK

Tutuş konuşmasının sonunda İzmit’i geri almak için çok çalışacağız. Bizim atandığımızdan bu yana söylediğimiz bir şey vardı, biri Cumhurbaşkanımızı seçtirmek diğeri de İzmit’i tekrar AK Parti belediyesi yapmak. İzmit teşkilatı olarak yerel seçim süreci geldiğinde buradaki ekip ile beraber İzmit Belediyesini tekrardan AK Parti belediyeciliği ile buluşturmak için gayretle çalışacağız" dedi. Yeni ilçe başkanı atanana kadar yerine vekaleten Yusuf Sami Çınar’ın bakacağını açıklayan Tutuş, “Bizim nihai hedefimiz İzmit Belediyesi. Bugün itibar ile yerel seçimlerde İzmit Belediyesi Başkan aday adaylığı için istifa ediyorum. Bunu teşkilatımız ile yapmaktan son derece mutlu ve keyifliyim. İnşallah 31 Mart’ta bu teşkilat İzmit Belediyesi’ni AK Parti belediyeciliği ile buluşturacak. Bu dakikadan itibaren genel merkezimiz yeni bir görevlendirme yapana kadar vekaleten Yusuf Sami Çınar yönlendirecektir" dedi.