Meteorolojiden 10 ile uyarı! Sağanak yağış geliyor

Marmara Bölgesinde sağanak yağışlar etkili oluyor

Meteorolojiden 10 ile uyarı! Sağanak yağış geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara ve Kıyı Ege ile Kütahya, Uşak, Denizli, Antalya ve Isparta çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra Kıyı Ege ve Çanakkale ile Balıkesir'in batı kıyı ilçelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis bekleniyor.

Hava sıcaklığı: Önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor. Rüzgar: Genellikle güneyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli (40-60 km/saat), yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

Meteoroloji'den 10 ile sarı kodlu uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü sayfasından alınan bilgiye göre, Aydın, Bursa, Edirne, Kırklareli, Muğla, Balıkesir, Çanakkale, İzmir, Manisa ve Tekirdağ sarı kodla uyarıldı.

Kocaeli hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumu tahminlerine göre bugün en yüksek sıcaklık 21 derece iken en düşük sıcaklık ise 4 derece olarak gözlemlendi. Hafta boyunca havanın mevsim normallerinin üzerinde olması bekleniyor. 

20 Ocak Cuma: En yüksek sıcaklık 21 derece iken, en düşük sıcaklık 4 derece

21 Ocak Cumartesi: En yüksek sıcaklık 19 derece iken, en düşük sıcaklık 5 derece