Meteoroloji 7 il için uyarıda bulundu !

Meteoroloji 7 il için uyarı verdi !

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Bak Kocaeli Haber - Son Dakika Kocaeli Haberleri - Dünya Haberleri - Kocaeli Haber - Merve Şener

Kuvvetli yağış beklenen Antalya ve Manisa için 'sarı', Aydın, Balıkesir, Çanakkale, İzmir ve Muğla için 'turuncu' kodla uyarı yapıldı.

Çarşamba günü sabah saatlerinden itibaren Kıyı Ege ve Kuzey Ege'de beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların genellikle kuvvetli ve çok kuvvetli, Çanakkale'nin güneyi, Balıkesir'in batısı, İzmir'in güneyi ile Aydın ve Muğla çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/m2) olacağı tahmin ediliyor. Yağışların Antalya'nın batı ilçelerinde yarın (23.11.2022 Çarşamba) akşam saatlerinden sonra etkisini artırması ve yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Ege Bölgesi, Batı Akdeniz ve Göller Yöresinde yağışlarla beraber rüzgarın güney yönlerden kuvvetli zaman zaman fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Ege denizinde fırtına

Kuzey Ege'de rüzgarın, yarın (23.11.2022 Çarşamba) günün ilk saatlerinden; Güney Ege'de öğle saatlerinden itibaren güneyli yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenmektedir.

BAKKOCAELİ

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN