Kürdistan'ın başkenti Ankara'dır dedi, büyük bir skandala imza attı

Geçtiğimiz günlerde parti kurmak istediğini söyleyen Ezhel, sohbet odasında yaptığı bir konuşma sırasında 'Kürdistan'ın başkenti Ankara'dır İstanbul'dur' ifadelerini kullandı.

Kürdistan'ın başkenti Ankara'dır dedi, büyük bir skandala imza attı

"Kürdistan'ı savunuyorum" diyen İpekçioğlu, PKK'nın propagandasını yaparak, "Kürdistan'ın başkenti Ankara'dır İstanbul'dur" ifadelerini kullandı.

Daha önce yaptığı paylaşımda parti kurmak istediğini söyleyen Ezhel, katıldığı sohbet odasında "Zaten Rumlar gitmiş, zaten Ermeniler gitmiş. Ben bir de Kürtler giderse benim kalbim artık dayanmaz. Kürdistan'ı ve Kürt halkını savunuyorum ama bence zaten Kürdistan'ın başkenti Ankara'dır İstanbul'dur. Bir şekilde bu meselenin çözüleceğine inanıyorum. Ben de zamanında bir faşisttim. Otobüste iki kişi arasında Kürtçe konuşunca uyuz oluyordum. Çünkü bana böyle öğretildi. Güzel günler göreceğimize inanıyorum" dedi.

Sözlerinden dolayı kısa sürede gündem olan Ezhel, gelen tepkilerin ardından sessizliğini bozdu. Twitter hesabından yaptığı paylaşımda sözlerinin çarpıtıldığını söyleyen rapçi, şu ifadeleri kullandı: "Sevgili nefret kusan vatandaşlarım. neresi olacak başkent pardon? Laflarımı başka yere çekmeyin. Söylediğim lafın anlamı şu (gerçi bunu paylaşmayacaksınız ve anlamak istemeyeceksiniz) ülkemizin her bölgesinin başkenti Ankara'dır. Siz bu lafa kızınca sanki bu ülkeyi bölmek istiyormuşsunuz gibi algılanıyor onu da ekleyeyim. Düşünsenize Abdülhamid Han'a terörist dediğinizi falan."