Kandıra Gıda OSB'de son ihale de yapıldı

Mehmet Başol'un yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Kandıra Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde bir yandan fabrikalar kurulurken öte yandan kazı, dolgu ve zemin düzleme son hafriyat ihalesi de bayramdan hemen önce yapıldı. Son hafriyat ihalesini de Goguser İnşaat Hafriyat Limited Şirketi kazandı.

Kandıra Gıda OSB'de son ihale de yapıldı

2010 YILINDA KURULMUŞTU

Kuruluş çalışmaları 2010 yılında başlayan ancak yaşanan birçok sıkıntılardan dolayı yapımı uzun yıllar bekletilen Kandıra Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde Mehmet Başol’un yönetim kurulu başkanlığına getirilmesinden sonra büyük bir aşama kaydetti. İlk fabrika kuruldu ve önümüzdeki ay üretime başlayacak. OSB alanında kazı, dolgu ve zemin düzleme de son hafriyat ihalesi de yapıldı. OSB alanın önemli bölümünde doğalgaz, elektrik, su ve atık su hatları da tamamlandı.

İKİ FİRMA DOSYA ALMIŞTI

Kocaeli Valiliği YİKOB Doğal Kaynaklar Müdürü Günay Durmuş’un başkanlığında, Gıda OSB Bölge Müdürlüğünde gerçekleştirilen kazı, dolgu ve zemin düzleme ihalesi için iki firma dosya almıştı. Ankaralı Aytaş Hazır Beton Prefabrik Yapı Elemanları firması daha sonra ihaleden çekildi.

GOGUSER HAFRİYAT

Ankaralı firma çekilince; ihale, Kocaelili firma Goguser İnşaat Hafriyat Limited Şirketi’nde kaldı. Yaklaşık maliyeti 202 milyon 468 bin lira olan ihalede Goguser’in verdiği teklif 156 milyon lira. Kazı, dolgu ve zemin düzlemede son ihaleyi kazanan Goguse, ihale kapsamında 800 bin metreküp kısmı kazı ve dolgu işi yapılacak. Sözleşmeye göre çalışmaların 270 gün içinde tamamlanması bekleniyor.