Sağlık

Sağlık Haberleri

Migren felçten sonra engellilik oluşturan ikinci hastalık

Doç. Dr. Burcu Polat, İngiltere’de günde yaklaşık 100 bin kişinin migren nedeni ile okula veya işe gidemediğini belirterek “Migren felçten sonra engellilik yapan en önemli ikinci hastalıktır” dedi.

Bu kongrede A'dan Z'ye meme hastalıkları masaya yatırıldı: 'Geliştirilen yeni teknikleri tartışacağız'

Kocaeli Üniversitesi ev sahipliğinde 7. International Breast Mayday kongresi düzenlendi. Farklı ülkelerden de katılımcıların yer aldığı kongrede, meme hastalığında ve kanserinde gelişen yeni tedavi yöntemleri masaya yatırılacak. Erken teşhisle meme kanserinden korkulmaması gerektiğini söyleyen Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, Hastanın vücut bütünlüğünün daha az bozacak işlemler yapmaya çalışıyoruz. Bugün burada tanı sırasında koltuk altında memedeki kitlenin daha iyi test edilip, daha uygun şekilde çıkartılması ve geliştirilen yeni teknikleri tartışacağız dedi.

Burun farkıyla kariyer

Kulak Burun Boğaz Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Ömer Faik Sağun, kariyer yapmak isteyen kişilerin estetik operasyonlara yöneldiğini belirterek, Toplumda kariyer estetiği olarak adlandırılan estetik ve medikal bakımlara başvuranların sayısı her geçen gün artmaktadır. Estetik kaygılar kadınlarda ve erkeklerde farklılıklar gösterse de, her iki cinsin de en başta tercih ettiği yöntem burun estetiği ameliyatlarıdır dedi.

Körfez Devlet Hastanesi'nin ihale tarihi belli oldu

Sağlık Bakanlığı tarafından 2023 yılı yatırım programına alınan Körfez Devlet Hastanesi Ek Hizmet Binası yapım işi ihalesi 23 Haziran'da yapılacak.

Epilepsi ataklarını önlemede etkili yeni yöntem

Bal arısı zehrinin epilepsi üzerine etkili olduğu deney hayvanları çalışması tamamlandı.

Aşırı terlemeye 15 dakikada son

Kişilerin hem özel hem de sosyal hayatını etkileyen aşırı terleme sorununa kısa sürede müdahale edilebileceğini söyleyen Dr. Öğretim Üyesi Şillan Naycı, bölgesel terleme ve tedavi yöntemleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Yaz yaklaşıyor, selüliti olanlar dikkat!

Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte selülit sorunu yaşayanlara tavsiyelerde bulunan Cilt ve Güzellik Uzmanı Ahmet Akın, işlenmiş gıda ve ilave şekerli yiyeceklerden uzak durulması gerektiğini söyledi.

Dikkat ! Çocuklarınızı trans yağlardan koruyun

Uzman Diyetisyen Aslıhan Küçük, trans yağların hafıza problemine yol açtığını belirtti.

Kocaeli Şehir Hastanesi'nde dikkat çeken etkinlik

Kocaeli Şehir Hastanesi'nde Dünya El Hijyeni Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi. Etkinlikte el hijyeninin önemi vurgulandı.

Gebze'de bebeklere 'hoş geldin' hediyesi

Gebze Belediyesi tarafından Hoş Geldin Bebek Projesi başlatıldı.

Uzmanı açıkladı: 'Göz kapağı estetiği 20'li yaşlarda bile yapılabilir'

Göz kapağı estetiği ve kaş kaldırma ameliyatları hakkında bilgilendirmede bulunan Doç. Dr. Bayram Şahin, Göz kapağı estetiği, göz kapaklarında sarkma ve torbalanma problemi olan tüm hastalara uygulanabilir. Genetik faktörlere bağlı olarak bazen 20'li yaşlarda bile bu cerrahilere ihtiyaç olabilmektedir dedi.

Karbonhidrat içeriği yüksek atıştırmalıklar çocuklarda bağışıklığı düşürüyor

Günümüzde fast-food olarak da bilinen abur cubur tarzı beslenme tüketiminin artmasının çocukların sağlığını tehlikeye attığını vurgulayan Beslenme ve Diyet Uzmanı Uzman Diyetisyen Betül Yurdakul, “Özellikle beslenme çantalarında bulunan paketli gıdalar, içerisinde lif (posa) bulunmayan basit karbonhidrat içeriği yüksek atıştırmalıklar, çocukların günlük protein, vitamin, mineral gereksinimlerini karşılamada yetersiz kalmaları sebebiyle bağışıklık sistemlerini olumsuz etkilemektedir” dedi.

Körfez Devlet Hastanesi 54 yataklı yeni binasına kavuşuyor

Sağlık Bakanlığı tarafından 2023 yılı yatırım programına alınan ve önemli bir sağlık hizmeti olan Körfez Devlet Hastanesi ek hizmet binası için çalışmalar başlıyor.

Bu hastalık daha çok çalışanlarda görülüyor

Sağlıklı yaşam için omuz sağlığına dikkat edilmesi ve belirli dönemlerde omuz sağlığı için kontrollerin yapılması gerekmekte olduğunu söyleyen Uzm. Dr. Selcen Güre, “Hastanemizde uyguladığımız fizik tedavi ile yüz güldürücü sonuçlar alabilmekteyiz” dedi.

Uzmanı uyardı: 'Seçim süreci sizi yıpratmasın'

Psikoterapist ve İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Selin Yurdakul, seçim sürecinin insan psikolojisi üzerindeki etkilerini ve bu etkiler ile nasıl başa çıkılması gerektiğini anlattı.

Dondurmayı mutlaka su ile tüketin

Yaz aylarında dondurma tüketiminin artmasıyla beraber boğaz enfeksiyonu sıklığında da bariz artış oldu. Uzmanlar dondurmanın su ile beraber tüketildiğinde boğaz enfeksiyonu sıklığının azaldığını belirtti.

Uzmanından uyarı: “Kapı ve pencereler kapalı tutun”

Kulak Burun Boğaz Uzmanı Emel Peru, mevsimsel alerjik rinit nedeniyle polenlerin uçuştuğu mevsimlerde kapı ve pencerelerin kapalı tutulması gerektiğini belirtti

Uzmanlar: İyi ruh hali tahammülü artırır

Uzmanlar hayatın her zaman istediğimiz gibi ilerlemediğini ve güzel anları olduğu kadar zor zamanları da içinde barındırdığını ifade ettiler.

Kocaeli'de obeziteyle mücadele programı başlatıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin en önemli sağlık sorunları arasında yer alan obeziteye karşı program başlattı.

Toplam 518 haber.