Politika

Politika haberlerini listeleyin, politika gündemini yakından takip edin.

Politika Haberleri

Can kaybı sayısı 43 artarak bin 541' yükseldi !

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay depremde hayatını kaybedenlerin sayısını güncelledi..

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz deprem bölgesine gidiyor

İçişleri Bakanlığı tarafından görevlendirilen Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, deprem bölgesi Kahramanmaraş'a doğru yola çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan depremde son durumu açıkladı !

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7,7 büyüklüğündeki Kahramanmaraş depreminin son bir asırda yaşanan 1939 Erzincan depreminden sonraki en büyük felaket olduğunu belirterek, "912 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. 5 bin 385 vatandaşımız yaralanmıştır. Enkaz altından kurtarılan kişi sayısı 2 bin 470'i bulmuştur. Yıkılan bina 2 bin 818'dir" dedi.

Bakan Akar açıkladı , 3 şehidimiz var , Hava yardım koridoru oluşturuldu

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kahramanmaraş merkezli 7,4 büyüklüğündeki depremde Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) bağlı birliklerde 3 şehit ve yaralıların olduğunu bildirerek, birliklerde tekrar yoklama alındığını belirtti.

Fahrettin Altun, Kocaeli'de düzenlenen 7. Tematik Kış Kampları'nda konuştu

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun: "Güçlü devlet konsepti bizim için son derece önemlidir"

Meral Akşener, Sinan Ateş’in ailesini ziyaret etti

Ankara'da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkan Sinan Ateş'in ailesini İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan EYT açıklaması !

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ”EYT kapsamında emekliliğe hak kazanan vatandaşlarımıza ilk aylıkları Şubat ya da Mart gibi bağlanabilir” dedi.

Muharrem İnce'den, eylemdeki TÜPRAŞ işçilerine ziyaret

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Kocaeli'de iş yavaşlatma eyleminde bulunan TÜPRAŞ işçilerini ziyaret ederek destek konuşması yaptı.

EYT kanun teklifi Plan Bütçe Komisyonunda

AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı Plan ve Bütçe Komisyonu Sözcüsü Nejat Koçer EYT'ye ilişkin kanun teklifimiz Perşembe günü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülerek önümüzdeki hafta Meclis Genel Kurulunda yasalaşacaktır'

Muharrem İnce CHP'yi topa tuttu

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP'yi sert sözlerle eleştirdi. İnce, CHP milletvekili Atatürk'e ve İnönü'ye 'Faşist' diyor. Tekrar listeye koyulursa şaşırmam. Atatürk'e 'Faşist' diyenler, 'Kefere' diyenler, 'Dersim katliamcısı' diyenler, 'Mustafa Kemal' diyenler, FETÖ'cüsü, PKK'lısı, Atatürk düşmanları ne kadar varsa hepsini doldurmuşlar içeriye. Parsel parsel satın almışlar Atatürk'ün partisini' dedi.

Başkan Büyükakın: 'Motivasyonumuz tam, hedefimiz bellidir'

AK Parti İl Kadın Kolları'nın düzenlediği toplantıya katılan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Motivasyonumuz tam, hedefimiz bellidir. 2023 seçimlerinden milletimizin desteğiyle zaferle çıkacağız. Cumhurbaşkanımız bir kez daha seçilerek ülkemize hizmet etmeye devam edecek dedi.

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş istifa etti

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, 2023 seçimlerinde milletvekili aday adayı olmak için görevinden affını talep ettiğini açıkladı. Ellibeş, Genel merkezimizin tensipleriyle bugün itibariyle il başkanlığı görevimden affımı arz ve talep ediyorum dedi.

Cumhur İttifakı ortakları bir araya geldi

AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı'nda bir araya gelen Cumhur İttifakı ortaklarının gündeminde, Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi yer aldı.

AK Nokta aracı, her gün yüzlerce yeni üye için yollara düşüyor

AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı'na ait AK Nokta aracı, her gün ilçeleri gezerek yeni üye kayıtları için çalışmalar yürütüyor.

Cumhurbaşkanımızın yeniden adaylığı önünde hiçbir engel yoktur

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığını kabul etmeyeceklerini açıklayan Altılı masa liderlerine cevap verdi.

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, görevinden istifa etti

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, 25 Mayıs 2019'dan bu yana devam eden bu şerefli görevimden, genel merkezimizin bilgisi dahilinde 2023 milletvekilleri seçimi sebebiyle affımı istemiş bulunmaktayım dedi.

YSK’ya seçilen üyeler yemin ederek göreve başladı

Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) seçilen 5 üye, yemin ederek göreve başladı.

Başkan Ellibeş'ten gençlere: 'Sizi kuşaklarla bölmüyoruz, eserlerle bütünleştiriyoruz'

Gölcük'te ilk kez oy kullanacak gençlerle bir araya gelen AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Biz gençleri harflerle, kuşaklarla bölmüyoruz; hepsini kucaklayacak eserlerle, hizmetlerle, çalışmalarla bütünleştiriyoruz dedi.

Gölcük'te bin 41 kadın AK Parti'ye katıldı

AK Parti Gölcük İlçe Kadın Kolları Başkanlığı'na katılan bin 41 yeni kadın üyeye temsili rozet takdim edildi. Törende konuşan AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Kadın kollarımız Gölcük'te bin 41 yeni üye ile daha da güçlendi dedi.

Toplam 568 haber.