Gündem

Gündem Haberleri

Sardala Koyu'nda atıklar toplanıyor

Temiz çevre bilincinin önemine dikkat çekmek amacıyla Kandıra Sardala Koyu'nda başlanan Deniz Çöpleri İzleme Çalışmaları projesinin ikinci ayağı gerçekleştirildi, sahilde kilolarca atık toplandı.

Kocaeli Cumhurbaşkanı Seçimi'ne hazır

Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci tur oylaması için Kocaeli'de sandıklar kurulmaya başlanırken, hazırlıklarda sona gelindi.

Üniversite sınavlarına girecek öğrencilere jest

Kartepe Belediyesi, üniversite sınavına girecek öğrencileri stresten uzaklaştırmak adına hem mangalda sucuk-köfte keyfi yaşattı hem de konserle eğlencelerine eğlence kattı.

61 yaşında liseye başladı, 65 yaşında üniversite sınavlarına girdi

Kocaeli'de yaşayan 69 yaşındaki Rıza Aksoylu, emekli olmasına rağmen hiçbir zaman evde oturmak istemedi. 61 yaşında açık öğretim lisesine başlayan ve 65'inde bitiren Aksoylu, 2 defa üniversite sınavlarına girdi. İstediği bölümü kazanamayan Aksoylu, 67 yaşında doğal taşlardan takı yaparak satmaya başladı. 69 yaşında da bağlama dersleri alan ve türküler okuyan Aksoylu, 2 bine aşkın yazdığı şiirlerle gönülleri hoş ediyor.

Başkan Aygün: 'Muhtarlarımız bizim çözüm ortağımız'

Derince merkezde görev yapan mahalle muhtarlarını ziyaret eden Belediye Başkanı Zeki Aygün, Muhtarlarımız bizim en önemli çözüm ortağımız dedi.

Cumhuriyet Bulvarı Yapı Dergisi'nde

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin projesiyle yenilenen Cumhuriyet Bulvarı, Türkiye'nin önemli dergilerinden olan Yapı Dergisi'nde yer aldı.

Başkan Özlü vatandaşları sandığa davet etti

Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, 28 Mayıs Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçiminin 2. Turu için vatandaşları oy kullanmaya davet etti.

Bu alan kadınlar için

Gölcük Belediyesi, kadınların el emeği ürünlerinin satışını yapabilecekleri Örcün Sultan Baba Satış Noktasının yapımını tamamladı.

Başkan Şayir deprem bölgesinde

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, önceki gün deprem bölgesi Kahramanmaraş'a giderek asrın felaketinin yaralarını sarmaya çalışan esnaf, muhtar ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Gölcük Diyanet Gençlik Merkezi hizmete girdi

Gölcük Belediyesi'nin meclis kararı ile İlçe Müftülüğüne tahsis edilen eski sağlık ocağı binası, Diyanet Gençlik Merkezi'ne dönüştürülerek gençlerin hizmetine açıldı.

Yaralı martının imdadına yetiştiler

Kocaeli'de vatandaş tarafından yaralı halde bulunarak zabıta ekiplerine teslim edilen martı, Ormanya'da tedavi altına alındı. Tedavi sürecine başlanan martı, iyileştikten sonra doğaya salınacak.

İzmit Belediyesi Gelir Birimi hafta sonu da hizmet verecek

İzmit Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü Gelir Birimi, 31 Mayıs Çarşamba günü ilk taksitleri sona erecek olan 2023 yılına ait Emlak Vergisi ve İşyeri Çevre Temizlik Vergilerinin ödenmesi için hafta sonu mesaisi yapacak.

1 yıllık emeklerini sergilediler

Darıca Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi (DAREN) bünyesinde eğitim gören kursiyerler, 1 yılda kurslarda öğrenerek ürettikleri el emeği göz nuru eserleri yıl sonu sergisinde sahnelendi. Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık da yılsonu sergisine katılarak, engelli kursiyerlerin mutluluğuna ortak oldu.

Başkan Hürriyet: 'Pazarcı esnafı emeğin, alın terinin sembolüdür'

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Doğu Kışla Kapalı Pazar alanında her hafta kurulan Perşembe Pazarı'nda pazarcı esnafını ziyaret etti. Hürriyet, Pazarcı esnafı emeğin, alın terinin sembolüdür. Sizlerin sıkıntılarını en iyi biz biliyoruz dedi.

Zabıta ekipleri marketleri denetlendi

Dilovası'nda zabıta ekipleri tarafından marketlere yönelik yapılan denetimlerde, raflardaki son kullanma tarihleri geçmiş ürünler toplatılırken, satışı yapan market ve bakkallara gerekli cezai işlemler uygulandı.

Akyol Sokağa 350 ton asfalt

Kartepe ilçesinde bulunan Akyol Sokağa 350 ton binder asfalt ile 600 ton pmt malzemesi kullanıldı.

Abdülkadir Yılmaz kalp krizi geçirdi

İlimizin tanınmış iş adamlarından ve Kocaelispor eski yönetim kurulu üyesi Abdülkadir Yılmaz kalp krizi geçirdi

Hayvanlar için yeni çalışma: 'Yerel hayvan koruma görevlisi'

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından sahipsiz hayvanların bakım, beslenme ve korunmalarına yönelik yerel hayvan koruma görevlisi eğitimi verildi.

Bu panelde deprem konuşulacak

Körfez Ticaret Odası'nın mayıs ayı meclis toplantısında, 6 Haziran'da Kocaeli Kongre Merkezi'nde, Depremlere Bakış ve Depremin Hukuki Boyutu başlıkları ile panel gerçekleştirileceği bildirildi.

Toplam 2769 haber.