Gündem

Gündem Haberleri

Gölcük Belediyesi, askeri alanı bu yaz teslim alıyor

Gölcük Belediyesi, ilçeye yeni bir sosyal alan kazandıracağı toplamda 50 dönümlük askeri alanı bu yaz teslim alacak.

Kuşların türlerini ve rotalarını belirleyecek çalışma: Halkalama istasyonu

Ormanya'daki kuş türlerinin belirlenmesi, göç rotaları ve davranışlarının incelenmesi amacıyla kurulan kuş halkalama istasyonu çalışmalarına başladı.

Trafikte yaya güvenliği için önemli çalışma

Kocaeli'de başta okul yolları olmak üzere yapılan çalışmalarla yayaların güvenliği ön planda tutuluyor. Bu çerçevede, yaya geçitlerine Önce Yaya zemin işaret ve sembolleri koyuluyor.

Diyanet İşleri Başkanı, İstanbul'un Fethi'nin 570. yıl dönümünde Ayasofya'da sabah namazı kıldırdı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İstanbul'un Fethi'nin 570. yıl dönümünde Ayasofya'da sabah namazı kıldırdı. Namazdan sonra Kur'an okudu ve cemaate vaaz verdi.

Erdoğan'dan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde tarihi konuşma

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde seçim sonuçlarına ilişkin açıklama yaptı.

'Mutlu Yarınlar' için buluştular

SEDAŞ, İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası'nı Mutlu Yarınlar etkinliğiyle kutladı. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen online buluşmada üst düzey yöneticiler ile çalışanlar bir araya geldi. Sağlıklı ve güvenli çalışma ortamı için farkındalığı artırmayı hedefleyen programda, bu alandaki başarılı çalışanlara ödülleri takdim edildi.

AK Parti’de bayram

Cumhurbaşkanlığı seçimini ikinci turda kazanmayı başaran Erdoğan, üçüncü kez cumhurbaşkanı seçildi. AK Parti Kocaeli teşkilatı da kazandıkları seçimin kutlamasını partilileriyle yaptı

13. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Türkiye Cumhuriyeti’nin 13. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu

Düğün gününde gelin ve damat 15 dakika da kalsa oy vermeye yetişti

Kocaeli'nin Derince ilçesinde bugün düğünü olan Tuğba ve Kadir Marangoz çifti, oy verme işleminin bitmesine 15 dakika kala sandığa yetişerek oylarını kullandı. Gelinlik ve damatlıkla oy verecekleri okula gelen çifti gören vatandaşlar alkışlayarak karşıladı.

Nazire Teyze oyunu kullanacağı okula özel araçla götürüldü: 'Taksi tutmaya param yoktu'

Kocaeli'de yalnız yaşayan ve daha önce geçirdiği felçten dolayı koltuk değnekleriyle yürüyen Nazire Elmalı, Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Yaşlı ve Engelli Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından evinden alınarak, oy kullanacağı okula götürüldü. Aldığı hizmetten memnuniyetini dile getiren Elmalı, Allah razı olsun. Taksi tutmaya param yoktu dedi.

Kocaeli Valisi Yavuz: '1 milyon 516 bin 820 seçmenimiz oy kullanacak'

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda İzmit'te oy kullanan Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Bugün itibariyle 644 sandık bölgesinde 4 bin 346 sandıkta 1 milyon 516 bin 820 seçmenimiz oy kullanacak. 886 ekip, 6 bin 200 personel ile ve bin 456 araç ile şu anda güvenlik tedbirlerini almış bulunuyoruz. Aldığımız tedbirlere ve halkımızın demokrasiye olan inancına sonuna kadar inanıyoruz' dedi.

Üreten kadınların sergisi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kurslarında (KO-MEK) eğitim gören kursiyerlerin el emeği göz nuru eserlerinin yer aldığı sergiler Dilovası ile devam etti.

Belediye personelleri kampta eğlendi

İzmit Belediyesi, hafta sonu için hazırladığı program çerçevesinde personelini Sarısu Gençlik Kampı'nda ağırladı.

Hasarlı ve metruk yapıların yıkımı sürüyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde hasarlı ve metruk binaların yıkım işlemlerine devam ediyor. Yıkılan binaların enkazları eş zamanlı olarak kaldırılıyor.

Sardala Koyu'nda atıklar toplanıyor

Temiz çevre bilincinin önemine dikkat çekmek amacıyla Kandıra Sardala Koyu'nda başlanan Deniz Çöpleri İzleme Çalışmaları projesinin ikinci ayağı gerçekleştirildi, sahilde kilolarca atık toplandı.

Kocaeli Cumhurbaşkanı Seçimi'ne hazır

Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci tur oylaması için Kocaeli'de sandıklar kurulmaya başlanırken, hazırlıklarda sona gelindi.

Üniversite sınavlarına girecek öğrencilere jest

Kartepe Belediyesi, üniversite sınavına girecek öğrencileri stresten uzaklaştırmak adına hem mangalda sucuk-köfte keyfi yaşattı hem de konserle eğlencelerine eğlence kattı.

61 yaşında liseye başladı, 65 yaşında üniversite sınavlarına girdi

Kocaeli'de yaşayan 69 yaşındaki Rıza Aksoylu, emekli olmasına rağmen hiçbir zaman evde oturmak istemedi. 61 yaşında açık öğretim lisesine başlayan ve 65'inde bitiren Aksoylu, 2 defa üniversite sınavlarına girdi. İstediği bölümü kazanamayan Aksoylu, 67 yaşında doğal taşlardan takı yaparak satmaya başladı. 69 yaşında da bağlama dersleri alan ve türküler okuyan Aksoylu, 2 bine aşkın yazdığı şiirlerle gönülleri hoş ediyor.

Başkan Aygün: 'Muhtarlarımız bizim çözüm ortağımız'

Derince merkezde görev yapan mahalle muhtarlarını ziyaret eden Belediye Başkanı Zeki Aygün, Muhtarlarımız bizim en önemli çözüm ortağımız dedi.

Toplam 2783 haber.