Eğitim

Eğitim Haberleri

Minik öğrenciler hasta öğretmenlerine böyle moral verdi

Kocaeli'nde geçirdiği rahatsızlık sebebiyle bir süredir evinde dinlenen öğretmen Sevinç Özdemir'e öğrencileri sürpriz yaptı. Öğretmenlerinin yaşadığı binanın önünde toplanan minikler, hep bir ağızdan Sizi çok seviyoruz diyerek moral verdi.

YKS ve LGS adaylarına 92 bin ücretsiz yardımcı kaynak kitap

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Bilgievleri ve Akademi Lise öğrencilerine 92 bin ücretsiz yardımcı kaynak kitap dağıtımına başladı.

Gençlere etkili iletişim ve liderlik eğitimi

Kartepe'de Gençler İçin Liderlik ve İletişim semineri düzenlendi. Seminere katılan akademisyen Dr. Özgenur Reyhan Güler, Gençler, sahip olduğunuz liderlik özellikleriniz ile topluma fayda sağlamaya gayret gösterin dedi.

Geleceğin bilim insanları bu üniversitede yetişiyor

Kocaeli'de 8-12 yaş aralığındaki özel yetenekli çocuklar, Başiskele Çocuk Üniversitesi'nde hünerlerini sergiliyor.

Kanser tedavisi gören öğretmene yürek ısıtan kutlama

Kocaeli'de bir süredir kanser tedavisi gören öğretmen Hayriye İlhamoğlu'na Öğretmenler Günü'nde öğrencileri sürpriz kutlama yaptı. İlhamoğlu'nun evinin önünde toplanan minikler, öğretmenlerine şarkı söyleyerek moral verdi.

Gönül gözü ile öğrencilerini geleceğe hazırlıyor

Doğuştan görme engelli edebiyat öğretmeni Dilek Karaca, tüm engelleri öğrencileriyle birlikte aşıyor. Özverisiyle takdir toplayan Dilek Öğretmen, gönül gözü ile öğrencilerini geleceğe hazırlıyor.

Dijital kütüphanede sona doğru

Kocaeli'de Körfez Belediyesi ve Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliği ile ilçeye kazandırılacak olan halk kütüphanesinde çalışmalar sona doğru yaklaşıyor.

Öğretmenlere doğa bilinci eğitimi

İzmit Belediyesi'nin Doğa Eğitim Kampüsü Projesi çerçevesinde öğretmenlere doğa ile ilgili eğitim verildi. Eğitimlerini tamamlayan öğretmenler öğrendiklerini öğrencilerine aktaracak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı öğretmeni anlattı

"Terbiyeli, uslu bir öğrenciydi"

Geleceğin pasta şefleri burada yetişiyor

Başiskele Belediyesi tarafından hizmete açılan Başiskele Pastacılık Okulu, pasta ve çikolata yapımı kurslarıyla eğitimlerine devam ediyor.

Akse Kitap Kahve'yi 4 bin kişi ziyaret etti

Çayırova Belediyesi tarafından geçtiğimiz ay hizmete açılan Akse Kitap Kahve'yi 4 bin kişi ziyaret etti. Bin 500 kişi modern kütüphaneye üye kaydı oluştururken, 950 kişi ise ödünç kitap aldı.

Başkan Bıyık: 'Gençlere yönelik projelere ağırlık veriyoruz'

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, ara tatil sonrası okulun ilk günü Sırasöğütler Anadolu Lisesi'nde bayrak törenine katıldı.

Çocuklar ara tatilde hem eğlendi hem öğrendi

2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılının ilk ara tatilinde Başiskele Çocuk Atölyelerine akın eden çocuklar hem eğlenceli vakit geçirdi hem de öğrendi.

Aile Akademisi'nde sağlıklı kardeş ilişkileri anlatıldı

Başiskele Belediyesi'nin Aile Akademisi'ne katılan kadınlara, kardeşleri ile nasıl ilişki kurmaları gerektiğine ilişkin bilgiler verildi.

Çocukların doğa ile iç içe olacağı Çınar Çocuk Evi'nin temeli atıldı

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde Tepeköy Çınar Çocuk Evi'nin temel atma töreni yapıldı.

Polis adayları bu kursta hazırlanacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, polis adayları için hayata geçirdiği ücretsiz Fiziki Yeterlilik Sınavı Hazırlık Kursuyla gençleri hayallerine bir adım daha yaklaştıracak.

İzcilere doğada hayatta kalma dersi

Gölcük Belediyesi'nin düzenlediği etkinlikle 145 izci ve aileleri kamp ateşinde bir araya geldi. Kampa katılan gençler, kendi kendine yetebilme ve doğada hayatta kalma eğitimi aldı.

Öğrenciler bu okula geç kalmak istemiyor

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde bulunan bir ilkokulda, öğrenciler Pazartesi günleri derse girmeden önce çalan müzikler ile okul bahçesinde hem dans ediyor hem de spor yapıyor.

Tepeköy'de minikler kreş ile buluşturulacak

İçinde etkinlik odaları, derslikler ve çocuk oyun alanları bulunacak Tepeköy Çınar Çocuk Evi'nin temel atma töreni 16 Kasım Çarşamba günü yapılacak.

Toplam 217 haber.