Eğitim

Eğitim Haberleri

Son dakika ! 81 ilde okullar bir hafta tatil edildi !

Milli Eğitim Bakanı Özer, tüm Türkiye’de okulların 13 Şubat’a kadar 1 hafta boyunca tatil edildiğini açıkladı.

Bakan Özer açıkladı ! Bazı illerde eğitime ara verildiğini açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Özer, "Bugün itibarıyla eğitim öğretime Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman ve Malatya illerimizde 2 hafta; Diyarbakır, Gaziantep, Şanlıurfa, Adana, Osmaniye ve Kilis illerimizde 1 hafta ara vereceğiz" dedi.

Kocaeli Büyükşehir İtfaiyesi Yunanistan'da

Kocaeli Büyükşehir İtfaiyesi, kurumsal seviyede deneyim paylaşımını arttırmak amacıyla ERASMUS+ programı dahilinde gerçekleştirilen 'Afetlere Hazırız' projesinin ilk toplantısını Yunanistan'da yaptı.

İzmit Belediyesi ile yüzme öğrenen minikler sertifikalarına kavuştu

İzmit Belediyesi Kapalı Yüzme Havuzunda, sömestr tatilinde 'Yüzme Bilmeyen Kalmasın' projesi çerçevesinde eğitim alan 125 öğrenci sertifikalarını aldı. Eğitimler sonucunda ise 25 öğrenci lisanslı sporcu olma hakkı elde etti.

Çınar Akademi'de ara tatil dönemi 6 Şubat Pazartesi günü sona eriyor

Çınar Akademi'de ara tatil bitiyor, dersler başlıyor

Anneler, çocuklarıyla birlikte atölye deneyimi yaşıyor

Başiskele'de çocukların gelişimlerine katkı sağlamak ve annelerin çocuklarıyla iletişimini kuvvetlendirmek için Anne-Çocuk Gelişim Atölyeleri'nde etkinlikler yapılıyor.

Başiskele'nin ilk halk kütüphanesi 7'den 70'e her vatandaşa hitap ediyor

Kitap okuma, ödünç kitap alma, ders çalışma, ödev yapma, sınavlara hazırlık, araştırma ve tez yazma gibi konularda öğrencilere imkan sunan Başiskele Kitaphane, öğrenciler kadar yetişkinlerin de önemli adreslerinden biri oldu.

Gençlik Merkezi'nde YKS mesaisi

Ara tatile girilmesine rağmen yoğun mesai harcayan öğrenciler, Çayırova Gençlik Merkezi'nde YKS sınavı için deneme çözdü.

Miniklerden İZGİM Çocuk Atölyelerine yoğun ilgi

İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren İzmit Kadın Girişimciler Merkezinde çocukların ara tatilini değerlendirmeleri amacıyla gerçekleştirilen Çocuk Atölye çalışmaları devam ediyor.

Bu projeyle kadınlar sosyal ve ekonomik hayata kazandırılacak

'İzmit Kadın Girişimcilerini Arıyor' temalı projede eğitim almaya hak kazanan kadınlar eğitimlerini İzmit Kadın Girişimciler Merkezi'nde sürdürüyor.

Özel yetenekli üniversiteli çocuklar meslek tanıtım gezisinde

Başiskele'de özel yetenekli çocukların eğitim gördüğü Çocuk Üniversitesi tarafından meslek tanıtım gezisi düzenlendi.

Çocuklar müzik kursunda

Dilovası Belediyesi tarafından geçtiğimiz ay Tavşancıl Kapalı Yüzme Havuzu ve Köy Çocuk projesi bünyesinde açılan çocuklara yönelik müzik kurslarında eğitimler başladı.

Çocuklar bu programla çevre bilinci kazanıyor

İzmit'te çocuklara çevre bilinci kazandırmak ve gelişimsel özelliklerine katkıda bulunmak amacıyla öğrenciler doğayla buluşmaya devam ediyor.

Bu merkez eğitimde fırsat eşitliği sağlayacak

Çeşitli sebeplerden dolayı eğitim hayatına devam edemeyen, sosyal hayatında problemler yaşayan gençlerin eğitimi ve gelişimi için inşa edilen Gebze Beyaz Kalpler Merkezi yakın zamanda hizmet girecek.

Aşçılık ve pastacılık kursuyla aile bütçelerine katkı sağlıyorlar

İzmit'te vatandaşların ilgi gösterdiği aşçılık ve pastacılık kursunda kursiyerler öğrendiklerini kazanca dönüştürerek, aile bütçelerine katkı sağlıyor.

Belediye personelleri etkili iletişimi öğreniyor

Kartepe Belediyesi, 2023 yılının eğitim programı çerçevesinde personeline Etkili İletişim Teknikleri ve Kurumsal İletişim semineri verdi.

Minikler eğlenerek öğrenecek

Çocukların tatilini verimli değerlendirmeleri amacıyla İzmit Belediyesi Kadın Girişimciler Merkezi'nde (İZGİM) gerçekleştirilecek atölye etkinlikleri yarın başlayacak.

Karne tatili Gölcüklü çocuklar için dolu dolu geçecek

Gölcük Belediyesi, yarıyıl tatiline giren 10-16 yaş arası öğrencileri 5 gün boyunca farklı etkinliklerle sanatla buluşturacak.

Dilovası'nda eğitim gören lise son sınıf öğrencilerine büyük jest

2023 yılı 1. Eğitim-Öğretim yılı sonunda Dilovası'nda üniversiteye hazırlanan 602 lise son sınıf öğrencisine TYT-AYT kaynak kitabı ile soru bankası dağıtıldı.

Toplam 282 haber.