Eğitim

Eğitim Haberleri

ÖSYM, deprem bölgesinden DGS başvuru ücreti almayacak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi(ÖSYM), bugün başvuruları başlayan Dikey Geçiş Sınavı'nda (DGS) deprem bölgesinden başvuru yapan adaylardan sınav ücreti almayacak.

Eğitim uzmanı uyardı: Sınavlara hazırlanırken sabahlamak doğru değil

YKS'ye sayılı günler kala Ögr. Gör Barış Tuncer, öğrencilerin çalışma alışkanlıklarına dikkat etmeleri gerektiğini söyleyerek, sabahlamanın verimi düşüreceğini söyledi.

Öğrenciler bilgi yarışmasında ter döktü

Gebze'de okullar arası bilgi yarışması düzenlendi. Yarışmada dereceye giren okullara ödüllerini Gebze Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit ve Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz takdim etti.

Lise öğrencilerine sınav kaygısından kurtulma eğitimi

Gebze Belediyesi tarafından lise öğrencilerine yönelik sınav kaygısından kurtulma eğitimi veriliyor.

Kreşlerden seneye para alınmayacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, anaokulu sayısının 9 bin 482’ye, okulöncesi eğitim oranının da yüzde 99’a yükseldiğini açıkladı.

MEB'de görevde yükselme sınav kılavuzu yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) görevde yükselme sınav kılavuzu yayımladı. Milli Eğitim Bakanlığı; Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmelik hükümleri doğrultusunda merkez ve taşra teşkilatında boş bulunan memur, sayman, şef ve il-ilçe millî eğitim müdürlükleri şube müdürü kadrolarına görevde yükselme yoluyla atama yapılacağını yayımladığı kılavuzla duyurdu.

Mahmut Özer duyurdu! Uzman ve başöğretmen unvanları için süreç 30 Mayıs'ta başlıyor

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2023 yılı uzman ve başöğretmen unvanları için 30 Mayıs'ta sürecin başlayacağını, öğretmenlik kariyer basamakları yazılı sınavın ise 19 Kasım tarihinde yapılacağını bildirdi.

Yaz okulu kayıtları başlıyor

Çayırova Belediyesi Bilgi Evleri ve Gençlik Merkezi'nde yaz okulu kayıtları başlıyor. Üniversiteye hazırlık, LGS ve yaz okulu kursu olarak 3 farklı bölümde açılacak kursların kayıtları 29 Mayıs tarihinden itibaren Çayırova Belediyesi Kültür Merkezleri ve Bilgi Evleri'nden yapılacak.

Öğrenciler bilgi yarışmasında ter döktü

Beyaz Kalpler Eğitim ve Gelişim Merkezinde eğitim gören öğrenciler bilgi yarışmasında kıyasıya rekabet etti.

ÖSYM'den deprem bölgesinden KPSS'ye gireceklere müjde

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), deprem bölgesindeki adaylardan KPSS başvurularında ücret alınmayacağını duyurdu.

Bu okulda 7'den 70'e herkes okuyor

Bilecik'te bir köy okulunda hazırlanan proje çerçevesinde 7'den 70'e herkes okurken, bir de üzerine eğleniyorlar.

Hayvan koruma görevlisi olmak isteyenlere eğitim veriliyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, hayvan koruma görevlisi olmak isteyenler için eğitim programı düzenliyor.

Darıca'da öğrencilere ücretsiz deneme sınavı

Darıca Belediyesi, üniversite adayı gençler için TYT deneme sınavı düzenledi. İlçe genelindeki bütün liselerdeki 12. öğrencilerinin girdiği deneme sınavı ile gençler, hem deneyim kazandı hem de bilgilerini ölçme imkanı yakaladı.

İtfaiye ekiplerinden selde arama ve kurtarma eğitimi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı bünyesinde görevli personele Melen Çayı'nda arama kurtarma eğitimi verdi. Eğitim sonrası yapılan tatbikatta da itfaiye personelleri tarafından kazazede kurtarıldı.

Öğrenciler deneme sınavında ter döktü

Gebze Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortak çalışmasıyla ilçe genelindeki orta öğretim ve liselerde deneme sınavı uygulaması yapıldı.

Miniklerin tablet bilgisayar mutluluğu

Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde bin 167 öğrenciye tablet bilgisayar dağıtıldı. Yaz tatili öncesi tabletlerine kavuşan miniklerin mutluluğu gözlerine yansıdı.

Babalara çocuk gelişimi eğitimi verildi

İzmit Belediyesi, babaların çocuk gelişimi ve eğitimi konusunda daha bilgili olmalarını amacıyla düzenlediği programı tamamlayanlara sertifika verdi.

Zeka oyunları turnuvasında dereceye girenlere ödül

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, 5. Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası İlçe Seçmelerinde dereceye giren öğrencilere ödül verdi.

Gençler YKS provasında

Başiskele'de üniversiteye hazırlanan öğrenciler, Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) provasını gerçekleştirdi.

Toplam 343 haber.