Çevre

Çevre Haberleri

Yurtta hava durumu 30.05.2023

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, ülke genelinin(Şanlıurfa ve Mardin hariç) aralıklı ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Güney ve İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Bilecik, Sinop çevreleri ve Kastamonu'nun kıyı kesimlerinin yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da güney yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor. Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda toz taşınımı bekleniyor.

Hafta sonu hava durumu 27-28 Mayıs

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Trakya, Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu (Şırnak ve Hakkari hariç), Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile Balıkesir, Yalova, Sakarya, Kocaeli, Bilecik, Alanya, Hatay ve Diyarbakır çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yurtta hava durumu 25.05.2023

Yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın güneyi, Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Edirne, Tekirdağ, Sakarya ve Giresun çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Bilecik, Amasya, Tokat, Ordu, Sivas, Tunceli, Erzincan, Muş, Bitlis, Ağrı, Iğdır, Van, Şırnak, Malatya, Siirt ve Batman çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Yurtta hava durumu 24.05.2023

Ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara (Çanakkale hariç) Ege, Batı ve Orta Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Ordu, Giresun, Trabzon, Siirt çevreleri ve Diyarbakır ve Batman'ın doğu ilçelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Burdur ve Isparta çevreleri ile Bingöl çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) eseceği tahmin ediliyor. Doğu Anadolu’nun doğusu ile Güneydoğu Anadolu’da toz taşınımı bekleniyor.

Radon gazı ve depreme etkisi araştırılacak

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi (MDBF) Fizik Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Songül Akbulut Özen, radon gazı ve depremler üzerindeki etkisi üzerine bir araştırma gerçekleştirecek.

Böyle bilinçsiz işmi yapılır !

İzmit Dağköy yolunda sürücüler 1 saat bekletildi

Meteorolojiden Etna Yanardağ açıklaması

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, tekrar faaliyete geçen Etna Yanardağ hakkında açıklama yaptı.

Yurtta hava durumu 23.05.2023

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın kuzeyi, (İzmir hariç) Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, (Elazığ hariç) Doğu Anadolu bölgesi ile Kilis, Gaziantep ve Adıyaman çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Muğla, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Anadolu’nun batısı ile Güneydoğu Anadolu’da toz taşınımı bekleniyor.

TEM Otoyolunda o güzergahı kullanacaklar dikkat: Bu saatlerde trafiğe kapalı olacak

TEM Otoyolu Hendek ve Gümüşova arasında gerçekleşecek üstyapı yenileme çalışmaları sebebiyle saat 21.00-07.00 saatlerinde Ankara ve İstanbul istikameti kesimler halinde trafiğe kapatılacak. Konuya ilişkin Sakarya Valiliği’nden açıklama yapıldı.

Yurtta hava durumu 22.05.2023

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın güneyi, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Edirne ve Tekirdağ çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Ömer Türkçakal Bulvarı yenileniyor

İzmit Ömer Türkçakal Bulvarı'nı yenileyecek olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, gerçekleştirdiği ihaleye 4 firma teklif verdi.

Körfez'de yeşil alanlar çoğalıyor

İlçede yeşil alanların sayısını çoğaltan Körfez Belediyesi, Belen Mesire Alanının düzenleme çalışmalarını da tamamladı.

Yeni Cuma Parkı çalışmalarında son aşamaya gelindi

İzmit Belediyesinin kentteki dokuyu değiştirmek, vatandaşlara konforlu ve modern alan oluşturmak adına başlattığı Yeni Cuma Park Alanı ve Çay Bahçesi Düzenleme Projesi'nde son aşamaya gelindi.

Dilovası doğu girişine dekoratif yapay şelale

Dilovası Belediyesi'nin ilçeye görsel güzellik katmak amacıyla geçtiğimiz aylarda başlattığı doğu girişi dekoratif yapay şelale ve çevre düzenlemesi çalışmalarında sona gelindi.

Başiskele'ye yeni sosyal tesis

Başiskele Sahili'ne vatandaşların hoşça vakit geçirebileceği sosyal tesis kazandırılacak.

İzmit Belediyesi, Alikahya’da asfalt mesaisini sürdürüyor

İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün Alikahya Fatih Mahallesi’nde başlattığı kapsamlı asfalt çalışmaları kapsamında son olarak Horasan Caddesi’nde çalışmalara devam ediyor

SEDAŞ, aydınlatma çalışmalarına Gebze ile devam ediyor

SEDAŞ, Gebze-İstanbul geçiş güzergahında bulunan D-100 orta refüjdeki armatürlerin gücünü artıran bakım, onarım ve yenileme çalışmalarına başladı.

Körfez caddelerinde hummalı çalışma

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Körfez Eşref Bitlis Caddesi'nde baskı beton yaya kaldırım yapacak, Akşemsettin Caddesini de kadar dekoratif aydınlatmayla donatacak.

Seçim öncesi okul bahçelerine bakım

Gebze Belediyesi ekipleri, cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri öncesi vatandaşların oy kullanacağı okullarda çim biçme, peyzaj, temizlik ve bakım çalışması gerçekleştirdi.

Toplam 807 haber.