Bilim ve Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberleri

Rekabet kurulundan Google'a soruşturma

Google’a piyasadaki hakim durumunu kötüye kullandığı gerekçesiyle soruşturma

Geleceğin Bill Gates ve Steve Jobs'ları bu merkezde yetişecek

Kocaeli'de robotik kodlama atölyelerinden millet kıraathanesine kadar her yaştan vatandaşa hizmet verecek Gültepe Kültür Merkezi'nin açılışı gerçekleştirildi. Törende konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Buradaki kodlama atölyelerinde yarının Bill Gates ve Steve Jobs'ları çıkacak, bilgisayar programları yazacaklar. Dünyaya buradan yazılımlar gönderecekler, dünyanın kodları buradan yazılacak İnşallah dedi.

Google’ın ana şirketi birçok kişiyi işten çıkarıyor

Google’ın ana şirketi Alphabet 12 bin kişiyi işten çıkarıyor

Whatsapp'a para cezası !

Whatsapp'a 5.5 milyon euro ceza

Dijital dönüşümle 2022'de işleri hızlandırdılar

Kocaeli'nin Başiskele ilçesinde dijital ortama taşınan belediyecilik hizmetleriyle 2022 yılı dijital dönüşüm yılı olarak geçirildi. Bu çerçevede vatandaşlar belediyeye gelmesine gerek kalmadan E-Çap ve E-Ruhsat uygulamalarıyla yeni yapı ruhsat başvuru işlemlerini gerçekleştirdi.

Kişisel verileriniz internet ortamına servis edilebilir

Bu cihazlar bilgilerinizi sızdırabilir !

Cumburbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay duyurdu, e-Devlet'te dijital kimlik dönemi

"Dijitalleşme yolculuğunda veri odaklı dönüşüm ve siber kalkınma hamleleri ile de dijital gelişim sürecimizi devam ettireceğiz"

Bilim Merkezi'ne ziyaretçi akını

Kocaeli Bilim Merkezi, 2022 yılında 221 bin 589 kişiyi misafir etti.

Türkiye'de günlük internet kullanımı kişi başı kaç saat ?

"Türkiye’de sosyal medyada geçirilen zaman günde 2 saat 59 dakika"

Bu dronu lise öğrencileri üretti

Kocaeli'de özel yetenekli öğrencilere birçok alanda eğitim imkanı sunan Başiskele Çocuk Üniversitesi'nde lise öğrencileri dron üretti. Ürettikleri dron ile yarışmaya katılacak olan genç beyinler, birinciliği hedefliyor.

50 bin lira değerinde ödüllü E-Spor Gençlik Kupası finali yapıldı

Başkentte liseler arası düzenlenen 50 bin lira değerinde ödüllü Teknomer E-Spor Gençlik Kupası yarışmasının finali yapıldı.

Vodafone’dan 5G yolunda yeni hız denemesi

5G ile birlikte artan veri ihtiyaçlarını daha hızlı ve kolay bir şekilde karşılamak üzere çalışmalarına devam eden Vodafone, birden fazla tedarikçili ve çok katmanlı 400 gigabit hız denemesi yaptı.

Robot yargıçlar hüküm vermeye başlayacak

Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde araştırmalar yapan Doç. Dr. Mesut Aygün, 3'üncü dalga yapay zek teknolojisini farklı boyutlarda ele alarak, 'Yaklaşık 10 ila 15 yıl sonra robot yargıçlar, insan unsurunun yerini alarak hüküm vermeye başlayacaktır' şeklinde konuşarak bir öngörüde bulundu.

0.5 gramı bile 1000 dolar, Türkiye'de üretmeyi başardılar

KOCAELİ (İHA) – İlaç sektöründe çok önemli yeri olan ve yurt dışından 0.5 gramı 500 ile bin 200 dolar arasında ithal edilen HPLC kolonları, Türk bilim adamları tarafından Gebze Teknik Üniversitesi'nde üretildi.

21 Aralık Çarşamba günü en uzun geceyi yaşayacak şehir hangisi ?

Türkiye'de en uzun gece Sinop’ta yaşanacak

Türkiye’ye ait olan ilk milli dizel motor üretildi

Türkiye’nin ilk yerli lokomotif motoru tanıtıldı

Türkiye'nin ilk yerli lokomotifi Özgün Motor görücüye çıktı

Türkiye'nin ilk yerli lokomotif motoru olan Özgün Motor, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun da katıldığı tören ile ilk kez görücüye çıktı. Programda konuşan Bakan Mustafa Varank, Müzmin muhaliflerin çokça kurduğu bir cümle var. Biz bir platform geliştirdiğimizde bir ürün geliştirdiğimizde, 'Bunun neresi yerli, bunun motoru yerli mi?' diye soruyorlar. Bugün onlara bir cevap veriyoruz. Kendi özgün motorumuzu geliştirdik dedi.

Twitter'da sarı tik dönemi başladı ! İlk sarı tikin sahibi bakın kim oldu ?

Milyarder iş adamı Elon Musk'ın sosyal paylaşım sitesi Twitter'i 44 milyar dolara satın almasından sonra Twitter'a yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Bunlardan birisi de ''Sarı tik'' oldu.

En güçlü millî motor Türkiye İnovasyon Haftası’nda

Türkiye'nin lider motor şirketi TEI, Türkiye'nin alanındaki en muhtevalı etkinliği Türkiye İnovasyon Haftası'nda TEI-TF10000 motorunun lansmanını yaptı.

Toplam 124 haber.