Adnan Menderes Bulvarı'nda esnaf bilgilendirildi

Bekirdere mahallesindeki tramvay çalışması hakkında esnaf ve vatandaşlar bilgilendirildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Bak Kocaeli Haber - Son Dakika Kocaeli Haberleri - Dünya Haberleri - Kocaeli Haber - Büşra Karaaslan

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Fen işleri Daire Başkanı Ayşegül Yalçınkaya, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcısı Gökmen Mengüç Adnan Menderes Bulvarı'ndaki Aslan Çay Ocağı'nda bir araya gelerek Bekirdere esnafına ve vatandaşlarına bilgi verdi.

Turan Güneş Caddesi Bekirdere mahallesindeki tramvay çalışması tüm hızıyla devam ediyor. Turan Güneş Caddesi üzerine menfez çalışmalarına en yakın zamanda başlanacak. Çalışma süresi boyunca yol araç trafğine kapalı olup , yaya geçişlerine açık olacak. Yenişehir durağından hastane yolu üzerine 5 ilave daha durak yapılacak. Durak boyları uzatılacak buna bağlı olarak halkın daha rahat hareketliliğini sağlamak amacıyla tramvay boyu metrajlarınında uzatılacağı bilgisi verildi.

Adnan Menderes Bulvarı'nda esnaf bilgilendirildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcısı Gökmen Mengüç, esnafa seslenerek “6 ay sürecek çalışma için dişinizi sıkın” dedi. Tramvay hattının ilk etabı mart sonu bitecek olup temmuz sonu tüm çalışmalar biteceğini duyurdu.

Geç saatlere kadar çalışmaların devam ettiğini söyleyen Yalçınkaya mart sonunda alt yapının biteceğini duyurdu.

Esnaf ve vatandaşlar araç girişleri mağduriyetinin olabildiğince azaltılmasını istedi. Karanlık bölgelerde aydınlatma ışıklarının çoğaltılmasını dile getirdi.

Adnan Menderes Bulvarı'nda esnaf bilgilendirildi

Başkan ''Bu işin yapım süreci normalde Aralık 2023'tü fakat biz esnaf ve vatandaş magdur olmasın diye tarihi erkene çektik. Tek üzüldüğümüz nokta 7 ay boyunca esnafımızı mağdur edecegiz. Esnafa destek konusunda şuanda yapacağımız bir durum yok. Çalışma başlamadan bilgilendirme yapmamız gerekiyordu esnaf ve vatandaşlardan hellalik istiyorum.'' dedi.

BAKKOCAELİ

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN